Výber značky

Keď sa podarí určiť, aký výkon a vyhotovenie klimatizácie je najvhodnejšie, ostáva rozhodnúť sa akú značku klimatizácie si vybrať z rozsiahlej ponuky. V každej cenovej ponuke vypracovanej po obhliadke klientom odporučíme klimatizáciu, s ktorou máme dobré skúsenosti, s ktorou radi pracujeme a pri ktorej máme pozitívne spätné väzby od užívateľov.
Počas mnohých rokov našej práce sme sa stretli s rôznymi značkami klimatizácie. Máme dobré aj zlé skúsenosti s jednotlivými značkami, a tak sa snažíme odporučiť klimatizáciu, s ktorou získame ďalšieho spokojného zákazníka.
Keď sa na trhu objaví nová klimatizácia, spojíme sa s partnerskými firmami a podelíme sa o skúsenosti s inštaláciou, možnými chybami alebo problémami so súčiastkami. Čiže aj my sami ponuku filtrujeme, keďže nedostatočne fungujúca klimatizácia spôsobí zlosť nielen užívateľovi, ale aj nám počas opravy.
 
Vo všeobecnosti môžem povedať, že väčšina firiem vykonávajúcich inštaláciu klimatizácií sú zástancami japonských zariadení, keďže sú lídrami v oblasti technických riešení a spoľahlivosti.
Spomedzi nich zariadenia vyrábané priamo v Japonsku (Daikin, Panasonic, Mitsubishi, Toshiba) nesú štafetu, keďže nepoznajú kompromisy v kvalite inštalácie. Existuje aj taká značka, ktorú sme nikdy nevideli pokazenú ani po stovkách nainštalovaných klimatizácií, dokonca aj na úrovni veľkoobchodu jen jej chybovosť nepatrná.
 
Výrobcovia z Južnej Kórei (LG, Samsung) prešli v posledných rokoch výrazným vývojom v zmysle spoľahlivosti. Vyrábajú čoraz kvalitnejšie a inovatívnejšie klimatizácie s pozoruhodným dizajnom a technickými doplnkami, zabudovanou wifi a predĺženou zárukou sa snažia získať dôveru zákazníkov. Produkty značky SAMSUNG a LG predstavujú v súčasnosti špičkovú technológiu s dostupnými súčiastkami. 
Aj medzi čínskymi výrobcami klimatizácie orientovanými na masovú výrobu môžeme nájsť značky, ktoré majú pozoruhodný pomer ceny, hodnoty a kvality. Počas uplynulých rokov sa dramaticky zlepšila kvalita týchto klimatizácií. Pokojne ich vieme odporúčať, keďže sú to trvácne a dobre fungujúce zariadenia.
Vyzdvihol by som z nich značky Midea a AUX, keďže ich hojne inštalujeme a veľmi zriedka dochádza k ich poruche, čím mnohokrát predčia prémiových výrobcov. AUX poskytuje komplexnú päťročnú záruku na klimatizačné zariadenia a silné resp. spoľahlivé domáce zastúpenie, ktoré dokonale obslúži zákazníkov. Klimatizácia AUX je v strednej cenovej kategórii veľmi dobrou voľbou.
TOSHIBA
Za značkou Toshiba stojí japonská nadnárodná spoločnosť - Toshiba Corporation, ktorá je činná vo viacerých priemyselných odvetviach. Táto veľká spoločnosť vznikla v roku 1939 spojením dvoch, už v tom čase silných firiem.
Toshiba je známa ako seriózna značka na trhu klimatizácií, veď v roku 1981 práve ona predstavila invertorovú technológiu, vďaka ktorej pracujú klimatické zariadenia účinnejšie a hospodárnejšie. Spoločnosť ponúka na našom trhu rôzne typy klimatizačných zariadení. V jej bohatej ponuke produktov nájdeme aj jednoduché zariadenia pre domácnosti, ako aj komplexné vysokovýkonné priemyselné systémy. Sú to zariadenia dobrej kvality.  
MIDEA
Príbeh Midea sa začal písať v roku 1968 v čínskom meste Beijiao. Zakladateľ He Xiangjian založil továreň na výrobu uzáverov. Na začiatku to bola továreň, ktorá zamestnávala menej ako 24 zamestnancov. Čoskoro však rozšírila svoje portfólio výrobou autodoplnkov. Midea vstúpila na trh v 80-tych rokoch, kedy spoločnosť zaviedla výrobu a distribúciu ventilátorov.
Midea bola kedysi trhovým vodcom na Slovensku a táto značka je aj dnes silná a populárna v kruhu zákazníkov, vďaka moderným a kvalitným produktom.
DAIKIN 
Daikin je japonská nadnárodná spoločnosť, ktorú založil Akira Yamada ešte v roku 1924 v Osaku. Spoločnosť je okrem výroby a distribúcie klimatizačných zariadení činná aj  v oblasti chemického priemyslu ako aj na trhu ochranných systémov, elektrických a IT produktov, a hydraulických systémov.
Daikin ponúka prémiové produkty za prijateľnú cenu. Spoľahlivosť a praktické vyhotovenie zariadení je legendárne. Populárne sú aj v kruhu slovenských zákazníkov. U nás je spoločnosť na trhu od 90-tych rokov a ponúka množstvo produktov. 
LG
Spoločnosť načala svoju cestu dobývania v 40-tych rokoch v Južnej Kórei. Spoločnosť vyrábala pôvodne chemické produkty, no pomerne rýchlo rozšírila svoj okruh činností a po kórejskej vojne zahájila aj výrobu elektrických zariadení. LG sa odjakživa vyznačoval inovačnou činnosťou.
Na palete spoločnosti figurujú klimatizačné zariadenia od roku 1968. Zariadenia sú vyrábané predovšetkým vo vlastných závodoch, môžu sa však vyrábať aj na zákazku. Táto značka bola od začiatku roku 2000 po dlhé roky trhovým vodcom na Slovensku. Podľa štatistík obsadzuje do dnešného dňa popredné miesto.
MITSUBISHI
Značka Mitsubishi sa spája so spoločnosťou Mitsubishi Electric Corporation, ktorá je popredným predstaviteľom skupiny v odvetví elektroniky. Táto nadnárodná spoločnosť bola založená v Japonsku v roku 1921.
Na našom trhu ponúka zariadenia prémiovej kvality pre domácnosti aj pre priemysel. Systémy Mitsubishi sú schopné účinnej prevádzky aj pri mínusových teplotách a pri ich vývoji bolo uplatnené hľadisko ochrany životného prostredia.  
AUX 
AUX Group je jedným z najväčších výrobcov klimatizácie v Číne. Na domácom trhu nie sú príliš silne zastúpení, avšak ich produkty nie sú nízkej kvality.
Vďaka technológii invertorového kompresora sa produkty AUX vyznačujú zníženou hlučnosťou, optimalizovanými hodnotami spotreby a účinnou prevádzkou.